Projekte „Auginu Lietuvai“ šiltnamį laimėję „Volungėlės“ vaikai skina pirmąjį derlių

Agurkai, pomidorai, paprikos ir bazilikai – šios daržovės sėkmingai auga Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė" šiltnamyje, jį šios švietimo įstaigos bendruomenė laimėjo dalyvaudama Žemės ūkio rūmų ir Lietuvos savivaldybių asociacijos inicijuotame projekte „Auginu Lietuvai".

Šiandien buvo perkirpta simbolinė šio šiltnamio atidarymo juostelė ir pasidžiaugta čia jau spėjusiu užaugti pirmuoju derliumi.

„Svarbu, kad vaikai žinotų, iš kur atsiranda daržovės, kad jų galima ne tik nusipirkti prekybos centre, bet ir užsiauginti patiems. Vaikams, kurių tėveliai neturi šiltnamio, daržovių auginimas jame bus puiki praktika ir patirtis", – sveikindama darželio bendruomenę sakė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė.

Anot Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė" direktorės Aušros Plytninkaitės, nors šiltnamis darželio teritorijoje pastatytas visai neseniai, vaikai jau spėjo nuskinti pirmąjį derlių – keturis agurkus. „Darželio derlius netgi pirmauja nei mano asmeninis", – džiaugėsi lopšelio-darželio vadovė. Pasak A. Plytninkaitės, darželio bendruomenė džiaugiasi šiltnamiu, nes jis buvo jų svajonė. „Šiltnamį norėjome turėti ne dėl to, kad vaikai galėtų pasižiūrėti, kaip žydi daržovės, bet kad suprastų – pomidorai lentynoje atsiranda ne šiaip sau, jie patys užauga juos laistant ir prižiūrint", – teigė direktorė.

Visoje šalyje vykusio projekto „Auginu Lietuvai" pagrindinis reikalavimas buvo atsiųsti fotografiją, kuri būtų susijusi su žemės ūkio veikla. „Darželio nuotraukų archyvuose mes radome nuotrauką, kurioje užfiksuota linų, kuriuos auginome darželio teritorijoje, rovimo akimirka, šią nuotrauką mes ir nusiuntėme projekto organizatoriams", – pasakojo Alytaus lopšelio-darželio direktorė A. Plytninkaitė.

Šių metų pavasarį Žemės ūkio rūmai drauge su Lietuvos savivaldybių asociacija inicijavo projektą „Auginu Lietuvai!", skirtą Lietuvos šimtmečiui paminėti. Šio projekto idėja – padovanoti 100 šiltnamių miestų ir rajonų ikimokyklinio ugdymo įstaigoms ar globos namams ir skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu, verslo ir karjeros galimybėmis, įvairiomis ūkininkavimo alternatyvomis, skatinti užimtumą bei stiprinti motyvaciją.

Šiltnamis Alytaus lopšeliui-darželiui „Volungėlė" nupirktas projekto organizatorių ir rėmėjų lėšomis, vienas jų – Alytaus rajono ūkininkas Eduardas Gužiavičius.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą