Sodininkystės pamokos ir patirtis Senelių globos skyriuje

Siekdami kovoti su skurdu ir socialine atskirtimi projekto „Neužmiršk manęs" partneriai VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras, Ožyšas (Orzysz) savivaldybė įgyvendina bendrą aktyvią ir sveikatingumo veiklą, skirtą pasienio senjorams. Siekdami užtikrinti aktyvų senjorų užimtumą ir sveiką senėjimą, partneriai įsigijo sodo ir daržo įrangą, pasitelkdami ją sodina ir augina daržoves, uogas, vaistažoles, gėles. Taip pat Senelių globos skyriaus užimtumo kambarį papuošė senolių širdis džiuginančios žydinčios sienos, kurių augalus seneliai prižiūri patys.

Nuo šių metų kovo 1 dienos pradėtas įgyvendinti pirmasis tarptautinis kartu su pasienio partneriais projektas, skirtas Alytaus ir Ožyšo miestų bendruomenėms. Senėjimas nebūtinai turi būti našta ir tai nebūtinai turi sumažinti žmogaus galimybes prisidėti prie visuomeninio gyvenimo: senyvo amžiaus žmonės gali svariai prisidėti savo bendruomenei ir džiaugtis aukšta gyvenimo kokybe pasienio regionuose.

Visą projekto laikotarpį Alytaus senjorai yra kviečiami dalyvauti mokymuose ir užsiėmimuose: liepos mėn. planuojamas seminaras „Pagyvenusių žmonių psichologija ir psichopatologija. Individualios konsultacijos", rugpjūčio mėn. Šokiai visiems – pratimai šokių aikštelėje „Niekada ne per vėlu judėti šokių ritmu", rugsėjo mėn. Psichoterapeuto paskaita „Pagyvenusių žmonių priežiūra. Individualios konsultacijos", spalio mėn. rankdarbių užsiėmimai ir paroda „Nepavargstančios rankos". Taip pat spalio mėnesį planuojama paminėti ir senjorų dieną Alytuje, lapkričio mėnesį numatyta projekto baigiamoji konferencija.

Pagrindinis projekto tikslas yra dalijantis patirtimi ir žiniomis teikti pasienio senjorams aukštos kokybės viešąsias paslaugas. Projekto trukmė 10 mėnesių. Bendras abiejų projekto partnerių biudžetas 31 858,10 eurų, investicijų dalis, tenkanti Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centrui, 16 258,35 eurai, Europos regioninės plėtros fondo skirta parama 13 819,59 eurai.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą