Nuotraukos autorius: delfi.lt nuotr.

Kiek ir ko reikia valgyti - pasako mūsų delnas

Jeigu norite numesti svorio, badavimas tikrai nėra geriausia išeitis. Ne veltui dietologai vienbalsiai tikina, kad po badavimo prie įprastos mitybos sugrįžęs žmogus priauga tik dar daugiau kilogramų.

Ką gi daryti? Atsakymas paprastas – tinkamai maitintis. Tinkamai, be kita ko, reiškia ir teisingomis porcijomis. Jos kiekvienam yra individualios. Apskaičiuoti tinkamą porciją nėra sudėtinga, tereikia pažvelgti į savo ranką. 5 „delno“ dietos taisyklės

1. Dvi saujos – tiek per dieną jums reikia suvalgyti daržovių.

2. Priekinė kumščio dalis – tai jūsų porcija angliavandenių per dieną (makaronų, ryžių, kruopų).

3. Delnas (neskaičiuojant pirštų) parodo, kokį mėsos kiekį galite suvalgyti.

4. Kumštis parodo vaisių, kuriuos turėtumėte suvalgyti kiekį.

5. Viršutinė piršto dalis – tai kiekis riebalų, kuriuos suvartoję nepakenksite savo sveikatai.

Naudotis šiuo patarimu paprasta – tereikia pamatuoti, kiek maisto per dieną jums reikia suvalgyti, ir padalinti jį į tris porcijas. Suprantama, kad šis mitybos planas – itin ribojantis, todėl kiekvieną dieną jo laikytis yra neįmanoma. Visgi tai puikus būdas padėti sumažinti ištampyto skrandžio tūrį. Taigi, pasilaikę šios dietos apie 5 dienas pastebėsite, kad vis mažesnis maisto kiekis padės jums pasisotinti. Tačiau nereikia tikėtis, kad nutraukus dietą ir grįžus prie senų ir nesveikų mitybos įpročių jūsų rezultatai išliks. Deja, tai yra neįmanoma. Tam, kad galėtumėte džiaugtis ilgalaikiais rezultatais, mityba taip pat turi kardinaliai pasikeisti, tačiau maitinantis ir toliau galima laikytis minėtų proporcijų patiekalui, neviršijant per dieną sudeginamų kalorijų skaičiaus.

lrytas.lt informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą